Strona główna Artykuły Jaka pogoda będzie w wakacje 2014?

Jaka pogoda będzie w wakacje 2014?

0 458
pogoda na lipiec

Prognozy długoterminowe rzadko się sprawdzają, co jest spowodowane głównie tym, że aby prognoza pogody była wiarygodna, niezbędne jest zebranie odpowiedniej ilości danych, do których należą między innymi ciśnienie, temperatura, prędkości i kierunku wiatru, czyli stan atmosfery. Jak łatwo domyślić się, w przypadku właśnie prognozowania pogody na – na przykład – lipiec, w momencie, kiedy mamy grudzień, wydaje się niemożliwe, właśnie głównie przez brak wspomnianych wcześniej danych. Jakkolwiek, większość portali internetowych prezentujących prognozę pogodę próbuje przewidzieć, jak będzie się prezentować przykładowo pogoda na lipiec 2014. Aby sprawdzić, czy ich prognozy mają rację bytu, warto prześledzić prognozowania z wcześniejszych lat.
Pogoda na lipiec w 2012 prezentowała się bardzo atrakcyjnie dla osób lubiących upały, jakkolwiek w rzeczywistości temperatury na przemian sięgały 30 stopni Celsjusza, by następnie spaść do zaledwie 20. Sytuacja tak wyglądała zarówno w lipcu, jak i sierpniu i pogoda była zbliżona zarówno nad morzem, jak i w górach.
W przypadku pogody na lipiec 2013, zapowiadano naprzemienne upały z deszczami, a pogoda była w rzeczywistości przewrotna – samych słonecznych, gorących dni nie było zbyt wiele.
Jeśli chodzi o pogodę na lipiec 2014, to według najnowszych prognoz należy spodziewać się stosunkowo chłodnych dni i obfitego deszczu, co głównie spowodowane będzie przez zjawisko El Nino.

 

 

Powiązane słowa kluczowe:

pogoda na lipiec 2013
pogoda na lipiec i sierpień
pogoda na lipiec nad morzem
pogoda na lipiec 2012 nad morzem
pogoda na lipiec 2012
pogoda na lipiec 2014

PODOBNE ARTYKUŁY